Rejestracja

Rejestracja została zakończona. Zapraszamy do podsumowania i retransmisji sesji technicznych,
które opublikujemy po HotZlocie.

Nocleg

Wrocław obfituje w najprzeróżniejsze możliwości noclegowe na każdą kieszeń. Znaleźć można zarówno tanie hostele, jak i hotele o zróżnicowanym standardzie. Listę dostępnych opcji można sprawdzić w jednym z serwisów rezerwacyjnych np. Rezerwuje.pl.

Warto zwrócić uwagę, że w przypadku hosteli cena zależna jest zwykle od liczby osób, natomiast w hotelach ceny pokoi 1-osobowych zwykle nie różnią się wiele od 2-osobowych. Stąd też decydując się na hotel warto zarezerwować pokój wspólnie z innym uczestnikiem HotZlotu.

Poniżej lista kilku przykładowych obiektów w dobrych cenach:

Hostel DW Piast

Najtańszy tego typu obiekt we Wrocławiu, dogodnie zlokalizowany obok Dworca Głównego PKP i PKS. Cena miejsca w pokoju wieloosobowym wynosi zaledwie 26 — 28 zł. Niestety jakość jest adekwatna do ceny.

DW Piast

Hostel Mleczarnia

Hostel Mleczarnia wyróżnia się klimatycznym, staroświeckim wystrojem wnętrz, sympatyczną obsługą, a także miłą, prawdziwie hostelową atmosferą. Atutem obiektu jest również lokalizacja w sąsiedztwie Rynku. Koszt noclegu wynosi od 40 do 50 zł za osobę.

Hostel Mleczarnia

Chopper Hostel

Chopper hostel wyróżnia się niepowtarzalnym stylem oraz atrakcyjną relacją jakości do ceny. Jest też zlokalizowany w pobliżu Rynku. Koszt noclegu wraz ze śniadaniem wynosi od 40 do 70 zł za osobę. Niestety choć jest to nowy obiekt to już mocno oblegany, więc ciężko o miejsca.

Chopper Hostel

Absynt Hostel

Atutem hostelu Absynt są lokalizacja w pobliżu Rynku, energetyczny wystrój i umiarkowana cena wynosząca 40 zł za osobę. W ofercie jest też kilkanaście apartamentów (od 2 do 6 osób) w cenach od 200 do 420 zł.

Absynt Hostel

Ibis Budget Stadion*

Dawniej: Hotel Etap Stadion. Jest to bodaj najtańszy hotel we Wrocławiu – 2-osobowy pokój ze śniadaniami można wynająć tu już za 145 zł. Minusem obiektu jest znaczna odległość od centrum (7 km), można jednak dojechać doń bez problemu komunikacją miejską.

Hotel Etap

Orbis Wrocław****

Niegdyś najlepszy, reprezentacyjny hotel we Wrocławiu. Złote lata tego obiektu dawno już minęły, ale za pośrednictwem Rezerwuje.pl można trafić na oferty już od 125 zł za pokój 2-osobowy, co jest prawdziwą okazją. Wystrój rodem z Victorii można potraktować w tej sytuacji jako ciekawostkę turystyczną. Świetna lokalizacja.

Hotel Orbis Wrocław

Campanile Wrocław**

Stosunkowo niedrogi hotel, o przyzwoitym standardzie, zlokalizowany w niedużej odległości od ścisłego centrum miasta, choć paradoksalnie nie najlepiej skomunikowany. Korzystając z Rezerwuje.pl można znaleźć oferty pokoi 2-osobowych już za 159 zł (niestety bez śniadań).

Hotel Campanile

Europejski Silfor Premium***

Hotel, którego ogromną zaletą jest lokalizacja tuż przy Dworcu PKP i PKS. Standardowe ceny są trochę wygórowane, korzystając z systemów pośrednictwa rezerwacji można jednak trafić na oferty pokoi 2-osobowych za 163 zł (bez śniadań) / 208 zł (ze śniadaniami).

Hotel Europejski Silfor

Sofitel Wrocław*****

Pięciogwiazdkowy, nowoczesny hotel zlokalizowany tuż przy samym Rynku. Korzystając z systemów rezerwacji można wynająć 2-osobowy pokój od 281 zł (bez śniadań), co jak na standard i rewelacyjną lokalizację jest ofertą, którą warto wziąć pod uwagę, o ile tylko Was stać ;)

Hotel Sofitel

Inne obiekty, które warto sprawdzić (bezpośrednio i korzystając z systemów rezerwacji) to m.in. Boogie Hostel, Moon Hostel i Hotel Wieniawa**, a z droższych także Mercure Panorama***, Hotel Scandic Wrocław**** i Hotel im. Jana Pawła II****.

Uwaga! Ceny i dostępność miejsc ulegają częstym zmianom.

A jak poruszać się we Wrocławiu? Połączenia komunikacji miejskiej można łatwo wyszukać korzystając z serwisu JakDojade.pl. Koszt 30-minutowego biletu na wszystkie linie wynosi 3 zł (normalny) / 1,50 zł (ulgowy). Bilety można nabyć w automatach zlokalizowanych na przystankach (płatność kartą lub gotówką) oraz w tramwajach i autobustach (płatność tylko kartą). Dostępne są również bilety 24-godzinne w cenach 11 zł (normalny) / 5,5 zł (ulgowy). Szczegóły znaleźć można na stronach wrocławskiego MPK.

Aktualizowano 09.06.2012 r.

 
Zobacz relacje z lat: 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007